MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Egebelge İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Dünya Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi Ltd. Şti., Hace Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti., Metropol Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Dan. Tic. Ltd. Şti. belgelendirme firmaları arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan İnşaat Boyacısı (11UY0023-3) branşında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile İnşaat Boyacısı (11UY0023-3) branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş İnşaat Boyacısı (1UY0023-3) branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Ege Belge, Dünya Belgelendirme, Hace Belgelendirme, Metropol Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Ege Belge, Dünya Belgelendirme, Hace Belgelendirme, Metropol Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi