Polisan Holding'in kurucusu olan Bitlis Ailesi ticaret hayatına 1956 yılında tekstil ile başlamış, iş alanını 50 yılı aşkın sürede boya, kimya, tekstil, gayrimenkul ve liman işletmeleri olmak üzere 6 farklı sektörde geliştirmiştir. Bünyesinde Polisan Kansai Boya, Poliport, Polisan Kimya, Polisan Yapı, Polisan Hellas, Rohm And Haas ve Şark Mensucat markalarını bulunduran Polisan Holding, 2012 yılında sermayesinin bir bölümünü halka arz ederek kurumsal yapısını pekiştirmek amacıyla önemli bir adım atmıştır. Holding bünyesinde bulunan Poliport, Türkiye’nin en büyük 15 münhasır limanı arasında yer almaktadır. Kansai Paint ile kurulan ortaklığın yanı sıra, dünyanın ileri gelen kimya devlerinden Dow Chemical ile de bir ortaklığı bulunan Polisan Holding, sektörlerinde dünyanın en büyükleri konumunda olan şirketler ile ortaklık ve işbirliği yaparak faaliyette bulunduğu alanlarda ülkemizin lider kuruluşları arasındaki yerini giderek güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Hayat kalitesini artırma odağı ile kadınlara, çocuklara, eğitime, çevre düzenlemesine ve ağaçlandırmaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Polisan Holding; Türkiye’de ve dünyada ilklere imza atan üstün hizmet ve ürünleri ile Türk toplum ve ekonomisine yüksek katma değer yaratma odağı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.


Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Holding’in 300 bin metrekare alan üzerine kurulu Dilovası entegre tesislerinde yılda 180 bin ton üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir. Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ve 7000’i aşkın satış noktası ile dekoratif boya pazarında sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip ve en yaygın boya firması konumundadır.Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir.

Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyası ile insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğini ortaya koyan Polisan Kansai Boya, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ve ISO 10002 belgelerine sahiptir. Sektörün ilk fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makinesini geliştiren Polisan Kansai Boya bugün 2000 satış noktasında konumlandırdığı Mix Center renklendirme makineleri sayesinde tüketicilere diledikleri rengi extra bedel ödemeden ve kaliteden taviz vermeden sunarken bayilerine de düşük stok ve stok alanı verimliliği ile maksimum faydayı sağlamaktadır. 2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumluyor.

Japonya'nın lider boya üreticisi Kansai Paint ile boya sektöründe imza attığı dev ortaklık ile 21.12.2016 tarihi itibarıyla şirketin yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescillenmiştir. 17 Mayıs 1918'de kurulmuş olan Kansai Paint, asırlık geçmişinde kaydettiği gelişmeler sayesinde bugün yaklaşık 15.000 çalışanı ile 3.7 milyar USD ciroya ulaşmıştır. Endüstriyel Boyalar, İnşaat Boyaları, Oto Boyaları başta olmak üzere geniş bir yelpazede ve yüksek teknolojide ürün gamına sahip olan Kansai Paint, Japonya merkezli olmak üzere, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu bölgelerinde iştirak ve ortaklık yapılarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Detaylı bilgi için www.kansai.com